- 7:05Czy ja dobrze rozumiem?
magazyn kulturalny
Omówienie wpływu nauk humanistycznych na życie ludzi, interpretację rzeczywistości, rozwój intelektualny oraz kształtowanie tożsamości kulturowej. Pojawią się goście reprezentujący różne dziedziny.
7:45
Podróże z historią: Smak Torunia (16)serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
8:30
Informacje kulturalnePrzegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
9:00
Ogniem i mieczem (3/4)serial historyczny
Najkosztowniejsza produkcja w historii polskiego kina, sfilmowana z niezwykłym rozmachem ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.
10:05
12:00
Czarna sukniadramat wojenny, Polska 1967
Tragiczne przeżycia ludzi lat okupacji. Synowa ukrywa przed teściową wiadomość o śmierci syna, tworząc swego rodzaju mistyfikację.
- 12:55Portrety: Mary Aldwyth - sztuka kolażu
film dokumentalny, USA 2022
Biografia artystki tworzącej kolaże i asamblaże. Pierwsze z nich powstają z fragmentów zdjęć i tekstów. Natomiast asamblaże to trójwymiarowe kompozycje składane z przedmiotów codziennego użytku.
14:05
Rozmowy (nie)wygodneprogram publicystyczny
Mariusz Szczygieł rozmawia z przedstawicielami świata kultury i sztuki. Zadaje prowokujące pytania, oczekując od gości nieszablonowych odpowiedzi. Wywiady odbywają się w księgarni Wrzenie Świata.
15:00
16:45
Ogniem i mieczem (4-ost.)serial historyczny
Najkosztowniejsza produkcja w historii polskiego kina, sfilmowana z niezwykłym rozmachem ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.
17:55
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
- 18:45Michał Urbaniak. Nowojorczyk z wyboru
film dokumentalny, Polska 2009
Sylwetka jednego z najbardziej znanych na świecie polskich muzyków jazzowych. Michał Urbaniak przedstawia swoje swoje artystyczne credo.
- 20:00Teatr Telewizji: Lear
sztuka Williama Szekspira
Historia szekspirowskiego bohatera zaprezentowana od końca. Po śmierci król Lear (Andrzej Seweryn) ciągle słyszy głosy córek. Jeszcze raz musi zmierzyć się ze swoim losem i przeżyć tragedię swojego życia. Wchodzi w dialog z Gonerylą, Reganą, Kordelią, błaznem i z samym sobą. Andrzej Seweryn po raz pierwszy zagrał Leara w 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie, w przedstawieniu Jacquesa Lassalle'a. W spektaklu, który powstał w Teatrze Starym w Lublinie z okazji dwusetlecia tamtejszej sceny, aktor ponownie mierzy się z wielką rolą w spektaklu kameralnym, ale nie mniej poruszającym. Odkrywa on w Learze nie tylko władczego i aroganckiego monarchę, ale także człowieka dotkniętego bólem, tęsknotą i samotnością.
- 21:15
22:00
Lekkie obyczaje: 2046melodramat, Hongkong/Francja/Niemcy/Chiny 2004
Pisarz rusza w podróż po zakamarkach ludzkiej pamięci.
- 0:15Nocny dokument: Elmyr de Hory - największy fałszerz XX wieku
film dokumentalny, Francja 2016
Elmyr de Hory podrabiał z wdziękiem malarskich mistrzów. Wywołał tym zamieszanie wśród kolekcjonerów i muzealników, którzy do dziś nie potrafią odróżnić niektórych jego dzieł od deklarowanych autorów.
1:25
Tamte lata, tamte dni: Andrzej Titkowmagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z twórcą filmów dokumentalnych, scenarzystą i poetą. Andrzej Titkow wspomina swoje dzieciństwo, studia, przyjaźń z Krzysztofem Kieślowskim i początki pracy.
2:05
Na wschód od Hollywood: Indochinydramat obyczajowy, Francja 1992
Wietnam, lata 30. Historia romansu oficera wojsk kolonialnych Jean-Baptiste'a z Wietnamką Camille.
4:50
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI