22:50
Lekkie obyczaje: Arab Blueskomedia, Tunezja/Francja 2019
Selma po dziesięciu latach mieszkania w Paryżu postanawia wrócić do Tunezji. Tam zamierza otworzyć gabinet psychoanalityczny.
- 0:30Wstęp wolny!
magazyn aktualności kulturalnych
Magazyn informacyjno-reportażowy relacjonujący najważniejsze wydarzenia kulturalne. Prowadzi Monika Richardson.
0:55
Kino mocnych wrażeń: Na przeklętej ziemithriller, Francja/Kanada/Wielka Brytania/USA 2017
Młoda funkcjonariuszka szuka mordercy. Musi zdobyć zaufanie ludzi z otoczenia ofiary.
2:55
Na wschód od Hollywood: Szermierzdramat obyczajowy, Estonia/Finlandia/Niemcy 2015
Lata 50. Endel pracuje dla tajnej policji w Leningradzie. By zmienić swoje życie, ucieka do Estonii i zostaje trenerem szermierki.
4:45
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
5:40
Teledyski: Smolik // Kev Fox - Belly Of The Whalemagazyn muzyczny
5:45
5:40
6:05
Afisz kulturalnymagazyn kulturalny
Program, którego celem jest popularyzacja artystów, trendów we współczesnej kulturze oraz inicjowanie dyskusji wokół aktualnych problemów.
6:15
- 6:40Wojciech Jerzy Has - wspomnienie
reportaż
- 7:10Zaczęło się od nut. 80 lat Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
reportaż
Polskie Wydawnictwo Muzyczne obchodzi swoje 80-lecie. Z tej okazji zorganizowany zostanie koncert we Wrocławiu. Twórcy prezentują artystów, którzy współpracują z instytucją, a także jej pracowników.
- 7:40Familiar Strangers w Brukseli
reportaż
Ekspozycja skupia się na członkach mniejszości romskiej i wietnamskiej. Odnosi się też do historii relacji polsko-żydowskich. Artyści pokazują nowe spojrzenia na tematy takie jak uchodźstwo i obcość.
8:10
Rękopis znaleziony w Saragossiefilm kostiumowy, Polska 1964
Kapitan gwardii odkrywa, że jest potomkiem rodu Gomelezów. Bierze udział w misji.
11:20
Polskie drogi: W obronie własnej (11-ost.)serial wojenny
Jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 70. i 80. XX w. Opowiada o życiu codziennym Polaków pod okupacją hitlerowską.
- 13:20Profesor. Wspomnienie o Zbigniewie Raszewskim
film dokumentalny, Polska 1993
Portret wybitnego znawcy teatru i literatury Zbigniewa Raszewskiego. Profesora wspominają jego uczniowie, współpracownicy i przyjaciele.
- 14:25Hala odlotów
talk-show
Nowa odsłona programu Katarzyny Janowskiej, poświęconego tematyce społeczno-kulturalnej i psychologicznej. Prowadząca rozmawia z gośćmi o nowych obyczajach i zachowaniach w przestrzeni publicznej.
15:25
Ostatni dzień latafilm obyczajowy, Polska 1958
Na plaży spotykają się dojrzała kobieta i młody mężczyzna. Mimo wzajemnej fascynacji nie potrafią się przed sobą otworzyć.
16:40
Królowa Bona (1/12)serial historyczny
Opowieść o królowej Bonie Sforza d'Aragona na tle dziejów Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku - czasie wzrostu znaczenia Polski.
17:45
Od ucha do ucha: W krainie zorzy polarnejfilm animowany, Francja 2019
Po śmierci rodziców Colin zamieszkuje z dziadkiem za kołem podbiegunowym. Pewnego dnia jego opiekun wyrusza na polowanie na narwale. Chłopiec dołącza do niego. Musi stawić czoło niebezpieczeństwu.
- 18:00Od ucha do ucha: Ryś w mieście
film animowany, Francja 2019
W środku zimy, kiedy miasto pokryte jest warstwą śniegu, jego ulicami wędruje ryś.
- 18:10Od ucha do ucha: Niczego się nie boję
film krótkometrażowy, Niemcy/Norwegia
Bohater odkrywa, że każdy czasem się czegoś boi i prawdziwą odwagą jest stawienie czoła swoim lękom.
- 18:30Informacje kulturalne
Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
- 18:55Reżyserzy: George Cukor (4/10)
serial dokumentalny
Opowieść o legendarnych twórcach, którzy zmienili oblicze kinematografii. Widzowie poznają fakty z życia takich ikon jak Billy Wilder czy Sam Peckinpah.
- 20:00Panorama kina polskiego: Polowanie na ćmy
dramat obyczajowy, Polska 2022
Uwikłana w działalność niepodległościową dziewczyna (Sonia Mietielica) opuszcza więzienie i rozpoczyna pracę w domu publicznym. Trafia w środek politycznej burzy.
- 22:05Profesor T 3: Konferencja (17)
serial kryminalny
Trzecia odsłona kryminalnej produkcji o profesorze Tempescie. Ten genialny kryminolog z Cambridge University jest również policyjnym doradcą. Cierpi na nerwicę natręctw i uznaje się go za ekscentryka.
23:10
Niedziela z...: rolami Jana Machulskiegoprogram kulturalny
Goście w studiu wspominają Jana Machulskiego - aktora i reżysera teatralnego. Przez lata był związany łódzką Szkołą Filmową jako dziekan i pedagog. Był wychowawcą kilku pokoleń aktorów.
- 0:05Jazz Juniors 2020 (1)
koncert
Fragmenty festiwalu, który trwale wpisał się w historię polskiego jazzu. Na jego scenie występowali tacy artyści jak Leszek Możdżer, bracia Pospieszalscy czy Miłość. Organizowany jest od 1976 roku.
1:35
Lekkie obyczaje: Arab Blueskomedia, Tunezja/Francja 2019
Selma po dziesięciu latach mieszkania w Paryżu postanawia wrócić do Tunezji. Tam zamierza otworzyć gabinet psychoanalityczny.
- 3:15Informacje kulturalne
Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
- 3:45Piotr Michałowski. Romantyk w sztuce, realista w życiu
film dokumentalny, Polska 2022
Urodzony w 1800 roku Piotr Michałowski od najmłodszych lat zdradzał talent. Jego malarstwo batalistyczne wyróżnia się dynamicznym przestawianiem scen. Artysta często uwznioślał wojowników i wodzów.
4:45
Przed ekranem (45)magazyn
Cykl prezentujący najciekawsze propozycje programowe. Twórcy opowiedzą o interesujących wydarzeniach, spotkają się również z osobowościami świata muzyki, sztuki, kultury czy sportu.
5:00
Teledyski: Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer - 'Dialogi'magazyn muzyczny
5:40
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.