Makłowicz w drodze (2/10)
W skrócie: | Robert Makłowicz podróżuje po ukraińskim Zakarpaciu. Mieszkańców Użhorodu łączy miłość do mamałygi z bryndzą i skwarkami. Z kolei w mieście Czop nad Cisą kucharz przyrządzi zupę rybną. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Kulinarno-podróżniczy programu Roberta Makłowicza, który proponuje widzom zwiedzanie świata poprzez pryzmat kulinariów. Cykl ukazuje związki kuchni z kulturą i historią odwiedzanych regionów, odkrywa lokalne tradycje oraz miejscowe specjały i osadza je w kontekście historii małych ojczyzn.
Robert Makłowicz podróżuje po ukraińskim Zakarpaciu. Sąsiadujący ze Słowacją Użhorod jest stolicą regionu. Szczyci się wspaniałym Zamkiem Komitackim z czasów węgierskich Andegawenów, w którym prowadzący odnajduje winiarnię. W skansenie pod zamkiem znajdują się autentyczne chaty górskich ludów, zamieszkujących dzisiejszą Ukrainę. Mieszkańców łączy miłość do mamałygi z bryndzą i skwarkami, znanej tu jako "banosz". Z kolei w mieście Czop nad Cisą, Robert Makłowicz przyrządza zupę rybną. Odwiedza też winiarskie Mużjewo i Chust oraz próbuje słynnych klasztornych serów z Rakoszyna.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Robert Makłowicz gospodarz
Zobacz także
- Makłowicz w drodze - magazyn kulinarny - dziś, 15 marca 6:55 i 12 późniejszych emisji
- Makłowicz w drodze (1/7) - magazyn kulinarny - dziś, 15 marca 12:55 i 2 późniejsze emisje
- Makłowicz w drodze (2/7) - magazyn kulinarny - niedziela, 16 marca 12:20 i 2 późniejsze emisje
- Makłowicz w drodze (3/7) - magazyn kulinarny - niedziela, 16 marca 12:55 i 2 późniejsze emisje
- Makłowicz w drodze (8/10) - magazyn kulinarny - poniedziałek, 17 marca 9:25
- Makłowicz w drodze (10) - magazyn kulinarny - poniedziałek, 17 marca 10:00
- Makłowicz w drodze (3) - magazyn kulinarny - środa, 19 marca 16:15 i 1 późniejsza emisja
- Makłowicz w drodze (4) - magazyn kulinarny - środa, 19 marca 16:50 i 1 późniejsza emisja
- Makłowicz w drodze (5) - magazyn kulinarny - środa, 19 marca 17:25 i 1 późniejsza emisja
- Makłowicz w drodze (1/11) - magazyn kulinarny - piątek, 21 marca 19:05