Życie na Alasce: Ocean lodu (2)

Życie na Alasce: Ocean lodu (2)

(First Alaskans: Sea of Ice)

serial dokumentalny USA 2021   od 12 lat
W skrócie:Apassingokowie mają nadzieję, że zasoby Morza Beringa pozwolą im wyżywić wioskę. Jody Potts-Joseph wraz z synem przemierza góry w poszukiwaniu karibu. Jackowie uczą córkę łowiectwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 22 lutego
dziś
9:00 National Geographic
środa, 5 marca
za 11 dni
15:00 Nat Geo People
czwartek, 6 marca
za 12 dni
3:36 Nat Geo People

Opis

Od tysięcy lat rdzenni mieszkańcy Alaski doskonalą umiejętność sztuki przetrwania. Przyszłość tego niesamowitego dziedzictwa stała się jednak niepewna. Na szczęście grupa autochtonów wciąż praktykuje dawne zwyczaje. Nie zapominają o prastarych metodach polowania, wznoszenia budynków i zdobywania pokarmu.

W tym odcinku

Apassingokowie mają nadzieję, że zasoby Morza Beringa pozwolą im wyżywić wioskę. Jody Potts-Joseph wraz z synem przemierza góry w poszukiwaniu karibu. Jackowie uczą córkę łowiectwa, a Marvin Agnot wyrusza wraz z podopiecznym na polowanie na pardwy.

Zobacz także