Zatoka szpiegów (7/9)
Występują: | Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Maria Świłpa |
---|---|
Reżyseria: | Michał Rogalski |
W skrócie: | Kessler szuka winnego niepowodzenia programu torped. Anna opowiada Franzowi, jak wywiad upozorował jej śmierć, aby przekonać go do współpracy. Przekazuje, że został odsunięty od zadań szpiegowskich. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
sobota, 15 lutego za 10 dni |
22:30 | TVP 1 (z napisami) |
Opis
Franz Neumann (Bartosz Gelner), młody porucznik Abwehry, pochodzi z szanowanej niemieckiej rodziny, która od lat mieszka w Gdańsku. Pewnego dnia jednak odkrywa swoje polskie pochodzenie. Gdy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, postanawia zostać polskim szpiegiem. Doświadcza też rozterek miłosnych. Spotyka na swojej drodze dwie fascynujące kobiety, z którymi ma skomplikowane relacje: Annę (Maria Świłpa), Polkę wychowaną na pograniczu dwóch kultur i dwóch wrogich narodów, oraz Gretę (Karolina Kominek), Niemkę, która nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie narzędziem w szpiegowskiej intrydze. Zagrożony dekonspiracją, oszukiwany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego "opiekuna" Engela (Michał Balicki), młody oficer musi dokonywać wyborów pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością do kobiet.
W tym odcinku
Franz opłakuje w tajemnicy zmarłego ojca. Tymczasem Kessler szuka winnego niepowodzenia programu torped samonaprowadzających. Anna spotyka się z Neumannem i opowiada, w jaki sposób polski wywiad upozorował jej śmierć, by przekonać go do współpracy. Przekazuje mu też, że tymczasowo zostaje odsunięty od zadań szpiegowskich. Franz spotyka się z matką i wyjawia jej całą prawdę o śmierci Otto i Kurkowskiego oraz o swojej działalności. Aby odsunąć od siebie podejrzenia komandora, postanawia manipulować Engelem i inżynierem Holzerem tak, żeby każdy z nich myślał, że jest głównym podejrzanym o sabotaż. W realizacji planu pomaga mu zakochana w nim Ilse. Prosi ją, żeby sprowokowała Engela telefonem o rzekomym zaproszeniu na osobiste spotkanie z komandorem. Podstęp udaje się. Spanikowany Engel zabija Holzera, pozoruje samobójstwo i pisze w jego imieniu list pożegnalny, w którym inżynier bierze na siebie całą winę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Bartosz Gelner
jako Franz Neumann
-
Mariusz Bonaszewski
jako komandor Kessler
-
Karolina Kominek
jako Greta Kessler
-
Maria Świłpa
jako Anna Malicka
-
Michał Balicki
jako Heinrich Engel
-
Wiktoria Supryn
jako Ilse Herman
- Anna Karczmarczyk
-
Karol Biskup
jako Staszek
-
Anna Radwan
jako Rosa Neumann
-
Katarzyna Pachelska
jako Klara Bieszke
-
Karol Pocheć
jako Johann
-
Oskar Wojciechowski
jako Otto Neumann
-
Przemysław Kozłowski
jako Lothar Neumann
-
Mateusz Grabowski
jako Ohlers
-
Rafał Sawula
jako Karl
-
Weronika Skwaroń
jako sekretarka w Kriegsmarine
-
Maksymilian Wesołowski
jako podoficer Kriegsmarine
-
Michał Mikołajczak
jako Kurt
-
Adam Szyszkowski
jako pastor Eriksson
-
Wiesław Cichy
jako gauleiter Albert Forster
Twórcy (pokaż wszystkich)
- Michał Rogalski reżyseria
Zobacz także
- Zatoka szpiegów (6/9) - serial szpiegowski - sobota, 8 lutego 22:05