Wyprawa na dno: Rewolucyjne odkrycie (5)
(Drain the Oceans Compilations 5: Lost Graves)
serial dokumentalny USA 2022
W skrócie: | W meksykańskiej dżungli znaleziono szkielet sprzed 13 tysięcy lat. Naukowcy poddają go analizie. Badania masowych grobów na zapomnianej wyspie prowadzą do odkryć dotyczących historii Wenecji. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Niezwykła podróż do podwodnego świata. Twórcy śledzą projekty badawcze w dziedzinie archeologii i geologii. Nowoczesna technika, mapowanie sonarowe, umożliwia dokonanie przełomowych odkryć. Naukowe doniesienia zostaną przedstawione w atrakcyjnej wizualnie formie.
W tym odcinku
W meksykańskiej dżungli znaleziono szkielet sprzed 13 tysięcy lat. Okaże się, czy analiza szczątków pozwoli naukowcom ustalić nowe fakty dotyczące dawnych mieszkańców Ameryki. Z kolei badania masowych grobów na zapomnianej wyspie prowadzą do wniosku, że nawet w czasach swojej świetności Wenecja miała powody, by obawiać się pewnego przeciwnika.
Zobacz także
- Wyprawa na dno: Piaski czasu (3) - serial dokumentalny - czwartek, 1 maja 23:00
- Wyprawa na dno: Prawdziwy Dziki Zachód (2) - serial dokumentalny - noc sob./niedz., 3 na 4 maja 2:00
- Wyprawa na dno: Hollywood (3) - serial dokumentalny - noc sob./niedz., 3 na 4 maja 2:45