Wojenne dziewczyny 2 (17)
Występują: | Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki |
---|---|
Reżyseria: | Michał Rogalski |
W skrócie: | Ewka dowodzi akcją kradzieży formularza rozkazu wyjazdu. Pomagają jej Irka i Marysia, która zatrudniła się tam jako kelnerka. Kamil opuszcza kryjówkę u Lesia. Idzie do lokalu, w którym się upija. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.
W tym odcinku
W Hotelu Europejskim Ewka dowodzi akcją kradzieży formularza rozkazu wyjazdu. Pomagają jej w tym Irka i Marysia, która zatrudniła się w hotelowej restauracji jako kelnerka. Misja kończy się sukcesem. Wkrótce Ewka spotyka się ze Stefanem w kawiarni. Mężczyzna przekazuje jej podrobiony dokument. Zjawia się tam także Powała, który domaga się ujawnienia miejsca pobytu Kamila. Ewka podejrzewa, że to Stefan, który jest zakochany w Irce, dąży do skazania na śmierć Brodzkiego. Tymczasem Kamil pod nieobecność ukochanej opuszcza kryjówkę u Lesia. Idzie do lokalu, w którym się upija. Irka odnajduje go dzięki Ninie, ale mężczyznę zauważa także volksdeutsch Polanek, który rozpoznaje Brodzkiego i chce donieść na niego na gestapo. Irka wypycha go przez okno. Mężczyzna ginie na miejscu. Ewka dostarcza do mieszkania Leokadii podrobiony rozkaz wyjazdu, na który czeka kurier. Po odebraniu dokumentu Orsza udaje na dworzec. Tam w wyniku działań Margarethe zostaje zatrzymany przez żandarmów. Wieziony na przesłuchanie połyka śmiertelną dawkę trucizny.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Marta Mazurek
jako Irka Szczęsna "Baśka" -
Vanessa Aleksander
jako Ewa Fronczak "Czarna" -
Aleksandra Pisula
jako Marysia Joachim "Mela" -
Michał Czernecki
jako Witold Szczęsny "Wojtek" -
Danuta Stenka
jako Jadwiga Szczęsna -
Mateusz Rzeźniczak
-
Joanna Balas
-
Magdalena Czerwińska
jako więźniarka Leokadia -
Zofia Domalik
jako Zuza Rozwadowska -
Katrin Bühring
jako Margarethe von Losein -
Feliks Knap
jako krupier -
This Maag
jako Fred Brenner -
Józef Pawłowski
jako Kamil Brodzki -
Tomasz Włosok
jako Stefan Szajnert -
Helena Englert
jako Kasia -
Dominik Watin
jako Albrecht von Stockhausen
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Michał Rogalski reżyseria