Wielkie wynalazki (5)
(Great Inventions: Cars)
serial dokumentalny Wielka Brytania 2020
W skrócie: | Pierwszy samochód wyposażony w silnik benzynowy był trzykołowym, niezbyt komfortowym pojazdem. Skonstruował go Karl Benz. Branżę zrewolucjonizował Henry T. Ford, który zmienił proces produkcji. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Ludzie zmieniają krajobraz na całej planecie, osiedlają się w nieprzyjaznym środowisku, eksplorują morskie głębiny i docierają na górskie szczyty, co wcześniej wydawało się niewykonalne. Człowiek dotarł na Księżyc, wysyła roboty w kosmos, opracowuje plan kolonizacji Marsa, tworzy sztuczne rzeczywistości, próbuje też poznać zagadkę związaną z powstaniem wszechświata. Twórcy ujawnią, w jaki sposób przeobraził Ziemię.
W tym odcinku
Pierwszy samochód wyposażony w silnik benzynowy był trzykołowym, niezbyt komfortowym pojazdem. W dodatku bardzo drogim. Jego konstruktorem był Niemiec Karl Benz. Branżę zrewolucjonizował Henry T. Ford, który zmienił proces produkcji. Od tej pory był on dużo tańszy.
Zobacz także
- Wielkie wynalazki: Silniki odrzutowe (9) - serial dokumentalny - piątek, 25 kwietnia 9:45
- Wielkie wynalazki: Gry komputerowe (10) - serial dokumentalny - piątek, 25 kwietnia 10:55 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Wino (11) - serial dokumentalny - poniedziałek, 28 kwietnia 10:50 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Porty (12) - serial dokumentalny - wtorek, 29 kwietnia 10:50 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Prezerwatywy (13) - serial dokumentalny - środa, 30 kwietnia 10:55 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Chleb (14) - serial dokumentalny - poniedziałek, 5 maja 10:55 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Rolnictwo (15) - serial dokumentalny - wtorek, 6 maja 10:55 i 1 późniejsza emisja
- Wielkie wynalazki: Kryminalistyka (16) - serial dokumentalny - środa, 7 maja 10:55