W Polskę jedziemy: Zaborów, Jadwisin
Reżyseria: | Krzysztof Jaroszyński |
---|---|
W skrócie: | Pałac w Zaborowie wzniesiono w pierwszych trzech latach XX wieku. Często kręcono w nim filmy. Z kolei zabytkowy obiekt w Jadwisinie został zbudowany w 1898 roku dla Jadwigi i Macieja Radziwiłłów. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Pisarz i satyryk Krzysztof Jaroszyński odwiedza ciekawe miejsca - zarówno popularne atrakcje turystyczne, jak i zakątki znajdujące się z dala od uczęszczanych szlaków. Opowiada związane z nimi anegdoty i przybliża pasjonujące historie. Proponuje przewodnik po Polsce z przymrużeniem oka. Znajdą się w nim praktyczne rady i subiektywne oceny.
W tym odcinku autor zaprasza nas do Zaborowa i Jadwisina. Zaborów to właściwie tylko pałac z przyległościami, który wzniesiono w pierwszych trzech latach XX wieku. Jest fotogeniczny, więc często kręcono tu filmy. Powstały tam m.in. "Lalka", "Kariera Nikodema Dyzmy" i "Doktor Murek". Kolejnym przystankiem jest pałac w Jadwisinie. Został zbudowany w 1898 roku dla Jadwigi i Macieja Radziwiłłów. Para mieszkała tu aż do wybuchu II wojny światowej. Drugie życie pałac uzyskał na początku lat 60., kiedy powstał tam ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Krzysztof Jaroszyński reżyseria