Układ warszawski
odc. 9/13
Występują: | Marek Kalita, Zygmunt Babiak, Jan Englert, Tomasz Dedek |
---|---|
Reżyseria: | Kasia Adamik, Łukasz Jaworski |
W skrócie: | Zamówiona przez gangstera prostytutka znajduje na miejscu jego zwłoki. Jest to znany w półświatku Żabes. Zuza oczekuje w szpitalu na operację. Marek przekazuje jej szczegóły śledztwa. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Marek Oporny (Lesław Żurek) jest analitykiem w Wydziale Przestępczości Gospodarczej. Marzy o tym, by zostać stróżem prawa z prawdziwego zdarzenia. Dzięki swojej bezkompromisowości zostaje oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na czerniakowskim komisariacie. Dołącza do zespołu Artura "Kosy" Koseckiego, Zbigniewa Sikorka i Wojciecha Maciejewskiego zwanego Młodym. Szefowa komisariatu, Ewelina Bargan (Katarzyna Herman), wyznacza Markowi pierwsze zadanie. Ma on ująć Antoniego "Łapę" Rylskiego najsłynniejszego włamywacza w Polsce, który stoi za głośną kradzieżą brylantowej kolii. Oporny nie wie, że jest coś, co łączy go z przestępcą.
W tym odcinku
Zamówiona przez gangstera prostytutka znajduje na miejscu jego zwłoki. Mężczyzna znany był w półświatku pod pseudonimem Żabes. Zuza oczekuje w szpitalu na operację. Marek, który przyszedł ją odwiedzić, przekazuje szczegóły śledztwa. Policjantka łączy sprawę zabójstwa Żabesa z innymi. Wszystkich morderstw dokonano z tej samej broni i użyto amunicji wykonanej ze srebra. Łapa sugeruje Opornemu, że przestępca jest chory umysłowo. Najstarszy i Młody odwiedzają jubilera Zygmunta, który zeznaje, że pewien klient zamawiał u niego breloczki w kształcie naboi. Łapa spotyka się z Elżbietą w muzeum. Kobieta opowiada mu o obrazie Jacka Malczewskiego skradzionym w czasie wojny.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Marek Kalita
jako jubiler Zygmunt -
Zygmunt Babiak
jako Rusznikarz -
Jan Englert
jako Antoni Rylski "Łapa" -
Tomasz Dedek
jako przewodniczący ojców walczacych o prawa spotykania się z dziećmi -
Olga Bołądź
jako Zuzanna Szarek -
Lesław Żurek
jako Marek Oporny -
Katarzyna Gniewkowska
jako Elżbieta Oporna -
Katarzyna Herman
jako Ewelina Bargan -
Adam Ferency
jako Artur "Kosa" Kosecki -
Alan Andersz
jako Wojciech "Młody" Maciejewski
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Kasia Adamik reżyseria
-
Łukasz Jaworski reżyseria
Zobacz także
- Układ warszawski (1/13) - serial kryminalny - środa, 19 marca 11:35