Tajemnice mumii: Krzycząca mumia (3)
(Mummies Unwrapped: The Screaming Mummy Conspiracy)
Reżyseria: | Joseph Cunningham, Jess Reid |
---|---|
W skrócie: | Zagadka liczącej trzy tysiące lat mumii od dziesięcioleci nie daje spokoju egiptologom. Badacze próbują ustali, co było przyczyną jej specyficznego wyglądu. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
piątek, 7 marca za 13 dni |
14:25 | Polsat Viasat History |
Opis
Największą na świecie kolekcję mumii możemy podziwiać w muzeum w Kairze. Skrywa ona wiele mrocznych sekretów. Zabalsamowane zwłoki królów, królowych oraz możnych tego dawnego świata to jedne z niewielu już pozostałości po wspaniałej przeszłości. Najnowsze badania naukowe wykryły na tych ciałach niepokojące ślady zabójstw, tortur oraz zdradzieckich ciosów w plecy. Międzynarodowa grupa ekspertów pierwszy raz od 3000 lat zajmuje się badaniem starych sarkofagów. Dzięki najnowocześniejszym technikom skanowania chce odkryć i przedstawić nieznane dotąd, krwawe oblicze władców starożytnego Egiptu.
W tym odcinku
Międzynarodowa grupa ekspertów pierwszy raz od 3000 lat bada starożytne sarkofagi. Tym razem chce odkryć i przedstawić nieznane dotąd, krwawe oblicze władców starożytnego Egiptu.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Joseph Cunningham reżyseria
-
Jess Reid reżyseria
Zobacz także
- Tajemnice mumii: Zabójstwo króla (1) - serial dokumentalny - środa, 5 marca 14:20 i 1 późniejsza emisja
- Tajemnice mumii: Król-wojownik (2) - serial dokumentalny - czwartek, 6 marca 14:30