Szkoła (250)
Występują: | Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic |
---|---|
W skrócie: | Licealistka Iwona budzi strach wśród rówieśników. Zaczyna ją prześladować pech. Przekonana, że to kara za jej złe uczynki, postanawia pomagać innym. Maks kocha się ze wzajemnością w atrakcyjnej Ninie. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
poniedziałek, 3 marca za 10 dni |
5:15 | TVN 7 |
Opis
Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.
W tym odcinku
Pewna siebie licealistka Iwona Małkowska budzi strach wśród swoich rówieśników, którzy boją się wchodzić jej w drogę. Od pewnego czasu nastolatkę prześladuje pech. Gdy koleżanka przekonuje ją, że to kara za jej złe uczynki, zdesperowana Iwona zaczyna pomagać innym w nadziei, że wtedy pech ją opuści. Maks kocha się ze wzajemnością w atrakcyjnej Ninie. Szczęśliwy chłopak przedstawia dziewczynę paczce zaufanych przyjaciół. Po spotkaniu jedna ze znajomych Maksa, Marlena, która sama skrycie podkochuje się w chłopaku, okłamuje Ninę, że przyjaciele nastolatka nie polubili jej i nie chcą się z nią zadawać. Niebawem zazdrosna dziewczyna przekupuje chłopaka ze starszej klasy, by pocałował Ninę na oczach Maksa.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Joanna Litwin-Widera
jako nauczycielka Barbara Gruszka -
Tadeusz Łomnicki
jako dyrektor Stanisław Chlebowski -
Maria Meyer
jako wicedyrektor Maria Borkowska -
Dorota Godzic
jako nauczycielka Teresa Kremer -
Jagoda Pietruszkówna
jako nauczycielka Alicja Stańko -
Sabina Głuch
jako nauczycielka Jolanta Żabińska -
Jan Mancewicz
jako nauczyciel Zbigniew Małek -
Karol Wolski
jako nauczyciel Piotr Gądek -
Rafał Kosecki
jako nauczyciel Andrzej Lesicki -
Monika Gębala
jako higienistka Ewa Janowska -
Maciej Słota
jako doktor Piotr Wójtowicz -
Sylwia Oksiuta
jako doktor Anna Nowicka
Zobacz także
- Szkoła (787) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 21 na 22 lutego 2:35
- Szkoła (654) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 21 na 22 lutego 2:40
- Szkoła (445) - serial paradokumentalny - noc pt./sob., 21 na 22 lutego 5:55
- Szkoła (788) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 22 na 23 lutego 2:55
- Szkoła (655) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 22 na 23 lutego 3:35
- Szkoła (446) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 22 na 23 lutego 5:30
- Szkoła (789) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 23 na 24 lutego 2:35
- Szkoła (245) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 23 na 24 lutego 5:15
- Szkoła (689) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 23 na 24 lutego 5:30 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (378) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 24 lutego 6:05