Szkoła (244)
Występują: | Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic |
---|---|
W skrócie: | Uczniowie chcą upozorować uprowadzenie kolegi, by uniknąć sprawdzianu z matematyki. Zgodnie z planem nastolatków świadkiem porwania staje się nauczycielka. Niebawem w szkole zjawia się policja. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.
W tym odcinku
Tomek, Pola i Kamil chcą upozorować porwanie pierwszego z nich. Próbują w ten sposób uniknąć sprawdzianu z matematyki. W mistyfikację angażują też starszego kolegę, Gienka, który ma samochód. Okłamują go, że chcą uprowadzić Tomka dla żartu. Zgodnie z planem nastolatków, świadkiem porwania jest nauczycielka matematyki, Teresa Kremer. Wkrótce w szkole zjawia się policja. Do klasy maturalnej dołącza nowy uczeń, Hubert. Chłopak naraża się Milenie, która zaczyna mu się coraz bardziej podobać. Nastolatek celowo wprowadza wirusa do szkolnych komputerów i oskarża o to Milenę. Następnie szybko usuwa awarię - udaje mu się zaimponować całej klasie. Jego wybranka jest wściekła, jednak Hubert wpada jej w oko. Za namową przyjaciół Milena zaprasza go na spotkanie.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Joanna Litwin-Widera
jako nauczycielka Barbara Gruszka -
Tadeusz Łomnicki
jako dyrektor Stanisław Chlebowski -
Maria Meyer
jako wicedyrektor Maria Borkowska -
Dorota Godzic
jako nauczycielka Teresa Kremer -
Jagoda Pietruszkówna
jako nauczycielka Alicja Stańko -
Sabina Głuch
jako nauczycielka Jolanta Żabińska -
Jan Mancewicz
jako nauczyciel Zbigniew Małek -
Karol Wolski
jako nauczyciel Piotr Gądek -
Rafał Kosecki
jako nauczyciel Andrzej Lesicki -
Monika Gębala
jako higienistka Ewa Janowska -
Maciej Słota
jako doktor Piotr Wójtowicz -
Sylwia Oksiuta
jako doktor Anna Nowicka
Zobacz także
- Szkoła (734) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 11 na 12 maja 3:30
- Szkoła (781) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 11 na 12 maja 4:00
- Szkoła (300) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 11 na 12 maja 5:25
- Szkoła (744) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 11 na 12 maja 5:30 i 2 późniejsze emisje
- Szkoła (438) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 12 maja 6:20
- Szkoła (439) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 12 maja 7:15
- Szkoła (740) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 12 maja 13:55 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (735) - serial paradokumentalny - noc pon./wt., 12 na 13 maja 3:30
- Szkoła (782) - serial paradokumentalny - noc pon./wt., 12 na 13 maja 4:00
- Szkoła (301) - serial paradokumentalny - noc pon./wt., 12 na 13 maja 5:25