Supersamochody: Ferrari 296 gtb (1)

Supersamochody: Ferrari 296 gtb (1)

(Ultimate Supercar 2)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2022   od 12 lat
W skrócie:Przegląd imponujących osiągnięć współczesnej motoryzacji, które łączą technikę, sztukę i ekologię. Twórcy serialu prezentują dzieło legendarnego włoskiego producenta aut wyścigowych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na świecie podejmuje się szereg działań mających powstrzymać nadmierną emisję gazów cieplarnianych, która prowadzi do wzrostu średniej temperatury na Ziemi. Przepisy związane z ochroną środowiska w dużej mierze wpłynęły na przemysł motoryzacyjny. Niezbędne zmiany zasad produkcji aut nie ominęły również tych najszybszych pojazdów, choć do tej pory nie podlegały one ograniczeniom. Doprowadziło to do sytuacji, w której najbardziej kultowe marki muszą połączyć wyjątkowy design i najnowsze zdobycze nauki, by stworzyć pierwszą generację ekologicznych maszyn. Proces ten wydaje się jeszcze bardziej fascynujący niż wcześniej. Autorzy pięcioodcinkowej serii zaprezentują między innymi, jak inżynierowie pracujący dla włoskiego giganta skonstruowali ferrari 296 gtb, hybrydę z nowoczesnym silnikiem, która ma na nowo zdefiniować tę słynną markę w obecnych czasach. Do rywalizacji przystępuje również brytyjski producent. Mclaren artura ma zmienić wizerunek firmy. Swój pierwszy od lat supersamochód wypuszcza na rynek także Maserati. Okaże się, czy to wystarczy do odzyskania dawnej świetności. Kolejne omawiane auta to bugatti rimac nevera, honda nsx i lotus evija. Ten ostatni to pierwszy w Wielkiej Brytanii w pełni elektryczny sportowy pojazd o mocy 2000 koni mechanicznych o wartości 2 milionów funtów.

W tym odcinku

Na świecie podejmuje się szereg działań mających powstrzymać nadmierną emisję gazów cieplarnianych, która prowadzi do wzrostu średniej temperatury na Ziemi. Przepisy związane z ochroną środowiska w dużej mierze wpłynęły na przemysł motoryzacyjny. Niezbędne zmiany zasad produkcji aut nie ominęły również tych najszybszych pojazdów, choć do tej pory nie podlegały one ograniczeniom. Doprowadziło to do sytuacji, w której najbardziej kultowe marki, takie jak Ferrari, McLaren czy Maserati, muszą połączyć wyjątkowy design i najnowsze zdobycze nauki, by stworzyć pierwszą generację ekologicznych maszyn. Proces ten wydaje się jeszcze bardziej fascynujący niż wcześniej. Włoski król szos Listę motoryzacyjnych majstersztyków otwiera model Ferrari 296 GBT. Inżynierowie pracujący dla działającego od 1938 roku włoskiego giganta skonstruowali hybrydę z nowoczesnym sześciocylindrowym silnikiem. Samochód ten ma otworzyć nowy rozdział w historii legendarnej marki - zgodny z duchem czasów, w których względy ekologiczne nie mogą być ignorowane. Pasjonujący dokument zabierze widzów do pracowni technologicznych ekspertów. Czy pozornie karkołomne zadanie zrównoważenia dużych osiągów z troską o przyszłość Ziemi zakończyło się sukcesem?