Siła wyższa
odc. 12/13: Wizytacje
Występują: | Piotr Fronczewski, Piotr Grabowski, Katarzyna Żak, Leon Charewicz |
---|---|
Reżyseria: | Wojciech Adamczyk |
W skrócie: | Agata radzi Ali, aby złe stopnie tłumaczyła życiem z buddystam i w Mali zjawia się wizytacja. Posłowie sprowadzają zaś do klasztoru ekipę telewizyjną... |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Perypetie mieszkańców podupadającego klasztoru Franciszkanów, których życie zmienia się wraz z otwarciem w bliskim sąsiedztwie buddyjskiego ośrodka relaksacji i medytacji. Gwardian Jan (Piotr Fronczewski) żyje wraz z trzema innymi mnichami w położonym w odosobnieniu zakonie. W codziennych obowiązkach pomagają im siostra Bazylia (Katarzyna Żak) oraz przygarnięty przybłęda Franek (Rafał Zawierucha). Pewnego dnia w bliskim sąsiedztwie zakonu otwiera się ośrodek, w którym zajęcia ma prowadzić buddyjski mistrz Tashi Ga (Krzysztof Dracz). Zbulwersowani mnisi postanawiają wypowiedzieć mu wojnę.
W tym odcinku
Ala ma kłopoty z chemią. Agata radzi jej, aby spróbowała wziąć nauczycieli na litość i wspomniała o rozwodzie rodziców, zmiany wiary przez ojca i konieczności życia z buddystami. W efekcie rad siostry w Mali zjawia się szkolna wizytacja. Nadgorliwe kontrolerki szybko dochodzą do wniosku, że ośrodek mistrza Ga jest miejscem rozpusty, wyuzdania i obrazy uczuć religijnych. Tymczasem uczestnicy zajęć w zakonie próbują poprawić swój wizerunek przed końcem kursu. Sprowadzają ekipę telewizyjną, aby przedstawić się w korzystnym świetle. Ich plan zawodzi jednak, gdy dziennikarze proszą o opinię gwardiana Jana, który nie potrafi kłamać, a także niezwykle szczerą siostrę Bazylię. Tomasz jest zdruzgotany po odkryciu, że Dorota rozkochała go w sobie tylko po to, aby zemścić się za jego brata. W równie złym nastroju jest siostra Bazylii, która naprawdę zakochała się w Malickim, choć miała tylko udawać. Helski jest przekonany, że Urszula jest kobietą jego życia. Boi się jednak stałego związku i szuka kolejnych przeszkód formalnych. Tashi Ga postanawia postawić parze przedślubny horoskop. Efekt okazuje się szokujący nawet dla niego samego.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Piotr Fronczewski
jako gwardian Jan -
Piotr Grabowski
jako Tomasz Malicki -
Katarzyna Żak
jako siostra Bazylia -
Leon Charewicz
jako mnich Jerzy -
Anna Dereszowska
jako Dorota -
Sławomir Pacek
jako mnich Wojciech -
Robert T. Majewski
jako mnich Robert -
Krzysztof Dracz
jako Tashi Ga -
Monika Krzywkowska
jako Urszula -
Kamilla Baar-Kochańska
jako Kinga -
Rafał Zawierucha
jako Franek -
Dagmara Bąk
jako Agata Malicka -
Agnieszka Michalska
jako Aldona -
Katarzyna Wajda
jako Zosia -
Karolina Nolbrzak
jako Jola -
Michał Lesień
jako Adam -
Marta Mazurek
jako Ala Malicka
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Robert Brutter scenariusz
-
Jerzy Niemczuk scenariusz
-
Wojciech Adamczyk reżyseria