Sfora (2/9)
Występują: | Krzysztof Kolberger, Olaf Lubaszenko, Paweł Wilczak, Radosław Pazura |
---|---|
Reżyseria: | Wojciech Wójcik |
W skrócie: | Olbrycht wyprowadza Starewicza z kościoła i miażdży mu dłoń. Gangster zleca zamordowanie policjanta. Ginie żona Olbrychta. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Olbrycht (Olaf Lubaszenko), Sulima (Marek Kalita), Duch (Paweł Wilczak) i Nowicki (Radosław Pazura) zawodowo zajmują się walką z przestępczością zorganizowaną. Szef jednego z gangów, Starewicz (Krzysztof Kolberger), zleca zabójstwo Sulimy, piastującego stanowisko komendanta głównego policji. Kiedy ten ginie w zamachu, jego przyjaciele postanawiają zrobić wszystko, by mafioso trafił do więzienia. W tym czasie gangster eliminuje swego najgroźniejszego rywala, Twardego, i przejmuje władzę w przestępczym półświatku Warszawy.
W tym odcinku
Na pogrzebie Sulimy pojawia się Starewicz. Zbulwersowany Olbrycht wyprowadza go z kościoła i miażdży mu dłoń. Żądny zemsty gangster zleca zamordowanie policjanta. Jednak w zamachu wskutek pomyłki ginie żona funkcjonariusza, Basia. Zrozpaczony Olbrycht, przesłuchując podejrzanego o dokonanie morderstwa, zabija go. W efekcie zostaje wydalony z policji i osadzony w więzieniu. Duch i Nowicki starają się o uwolnienie przyjaciela.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Krzysztof Kolberger
jako Ryszard Starewicz "Stary" -
Olaf Lubaszenko
jako Stanisław Olbrycht -
Paweł Wilczak
jako Walerian Duch -
Radosław Pazura
jako prokurator Grzegorz Nowicki -
Sławomir Orzechowski
jako Jerzy -
Karolina Gruszka
jako Joanna "Nika" Różycka -
Łukasz Garlicki
jako haker Paweł Lipski "Młody"
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Wojciech Wójcik reżyseria
Zobacz także
- Sfora - thriller - wtorek, 29 kwietnia 13:45