Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia, część 2
W skrócie: | Historia Ławrientija Berii. Przyszły szef NKWD i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Stalina zetknął się z bolszewikami w Baku. Dostał się prawie na sam szczyt partyjnej hierarchii. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
wtorek, 25 lutego za 3 dni |
16:25 | TVP Historia (z napisami) |
Opis
Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.
Historia Ławrientija Berii. Przyszły szef NKWD i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Stalina przyszedł na świat w abchaskiej wsi. Jako młodzieniec podjął studia inżynierskie w Baku. To właśnie wtedy zetknął się z bolszewikami i, a w 1917 został jednym z nich. Dzięki intrygom i okrucieństwu piął się po kolejnych szczeblach kariery, aż dostał się prawie na sam szczyt partyjnej hierarchii.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Bogusław Wołoszański gospodarz
Zobacz także
- Sensacje XX wieku: Tragedia na pustyni - program historyczny - poniedziałek, 24 lutego 16:00 i 1 późniejsza emisja
- Sensacje XX wieku: Bitwa o Suez - program historyczny - poniedziałek, 24 lutego 16:35 i 1 późniejsza emisja
- Sensacje XX wieku: Tajna sprawa - program historyczny - poniedziałek, 24 lutego 23:55 i 3 późniejsze emisje
- Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia, część 1 - program historyczny - wtorek, 25 lutego 15:50
- Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia, część 1 (1) - program historyczny - wtorek, 25 lutego 16:20
- Sensacje XX wieku: Beria - historia bezprawia, część 2 (2) - program historyczny - wtorek, 25 lutego 16:45
- Sensacje XX wieku: Roman Czerniawski. Tajna gra - program historyczny - wtorek, 25 lutego 23:30 i 3 późniejsze emisje
- Sensacje XX wieku: Kutrzeba, część 1 - program historyczny - środa, 26 lutego 16:10 i 1 późniejsza emisja
- Sensacje XX wieku: Kutrzeba, część 1 (1) - program historyczny - środa, 26 lutego 16:20
- Sensacje XX wieku: Szabla polska (Bitwa pod Komarowem) - program historyczny - środa, 26 lutego 23:40 i 1 późniejsza emisja