Sceny z życia smoków: Wyprawa bardzo ratunkowa (7)
W skrócie: | Smokowi Antoniemu udaje się uwolnić zamkniętą w wieży smoczą królewnę Stefanię, która zdążyła się w tym czasie zestarzeć. Wiekowej księżniczce wpada w oko smok Wincenty. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 18 maja za 5 dni |
6:20 | TVP ABC (z napisami) |
Opis
Smoki Antoni, Wincenty, Zygmunt oraz Tortowy Smok Urodzinowy, razem ze swoimi przyjaciółmi - ekscentrycznym Krokodylem i czarującą Makrauchenią - żyją w świecie fantazji, gdzie przygoda łączy się z żartem i dobrą zabawą. Do ich grona dołącza żaba, która jest nieszczęśliwa, bo czuje się brzydka i odrzucona. W zielonym, zrzędliwym płazie zakochuje się smok Antoni. Serial powstał na podstawie książki Beaty Krupskiej. Głosu bohaterom udzielili m.in. Ewa Złotowska, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kołbasiuk i Krzysztof Kowalewski.
W tym odcinku
Smokowi Antoniemu udaje się uwolnić zamkniętą w wieży smoczą królewnę Stefanię. W niewoli przebywała ona tak długo, że zdążyła się w tym czasie zestarzeć. Wiekowej księżniczce wpada w oko smok Wincenty. Antoni jest z tego powodu smutny. Na szczęście i jemu udaje się znaleźć swoja księżniczkę.
Zobacz także
- Sceny z życia smoków: Żaba (2) - serial animowany - dziś, 13 maja 6:20
- Sceny z życia smoków: Nauka latania (3) - serial animowany - środa, 14 maja 6:20
- Sceny z życia smoków: Wielkie pranie (4) - serial animowany - czwartek, 15 maja 6:20 i 1 późniejsza emisja
- Sceny z życia smoków: Nocne przygody żaby (5) - serial animowany - piątek, 16 maja 6:15
- Sceny z życia smoków: Urodziny (6) - serial animowany - sobota, 17 maja 6:20