Rolnicy. Podlasie (19)

Rolnicy. Podlasie (19)

serial dokumentalny Polska 2025   od 12 lat
W skrócie:W siódmej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 11 maja
za 13 dni
20:00 Fokus TV

Opis

W siódmej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Emilki z Laszek, u Agnieszki z Bronowa, u Moniki i Tomka z Pokaniewa czy u Gienka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Rolnicy często muszą polegać na maszynach, a one bywają zawodne. Aby polepszyć swoje warunki życia, decydują się na nowe inwestycje, szukają lepszych rozwiązań. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

W Plutyczach Andrzej jest niepocieszony, że musi robić wszystko bez niczyjej pomocy. Właśnie przygotowuje ciągnik. Genek z powodu chorej nogi musi odpoczywać. Z pomocą Walka i i Sławka Andrzej ścina w lesie suchą brzozę, która groziła upadkiem na drogę. Walek tnie ją na mniejsze pieńki. Rolnicy ładują je na wóz. Potem robią laskę, która ma pomóc Genkowi przy poruszaniu się. W Laszkach Emilka wraz z mamą, Jolą, i babcią sadzą zajmują się sadzeniem kwiatów. Matka gospodyni skarży się, że nie ma zaufania do jej umiejętności ogrodniczych. Emilka musi wyczesać klacz Iskrę. Nakłania Jolę, by jej dosiadła. W Tykocinie-Kolonii Wiesia z pomocą córki przygotowuje pojemniki do sadzenia ziół i warzyw. Wojtek próbuje się angażować, ale jego rady nie zostają dobrze przyjęte. Szymek i Patrycja prowadzą krowy na wybieg, ponieważ pogoda im sprzyja.

Zobacz także