Rolnicy. Podlasie (14)

serial dokumentalny Polska 2025   od 12 lat
W skrócie:W Plutyczach panowie przybijają na drzwiach obórek tabliczek z informacją, które krowy są Andrzeja, a które - Genka. W Bronowie Agnieszka, Jarek i babcia Irena sprzątają teren przydomowy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 6 kwietnia
za 8 dni
20:00 Fokus TV

Opis

W siódmej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Emilki z Laszek, u Agnieszki z Bronowa, u Moniki i Tomka z Pokaniewa czy u Gienka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Rolnicy często muszą polegać na maszynach, a one bywają zawodne. Aby polepszyć swoje warunki życia, decydują się na nowe inwestycje, szukają lepszych rozwiązań. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

W Plutyczach panowie przybijają na drzwiach obórek tabliczek z informacją, które z krów są Andrzeja, a które - Genka. Następnie panowie wraz z Jarkiem i Sławkiem muszą przystrzyc pióra na głowie jednej z kur, ponieważ zasłaniają jej one pole widzenia. Następnie rolnicy ładują uszkodzoną część talerzówki na lawetę. Walek zajmie się naprawą. W Bronowie Agnieszka, Jarek oraz babcia Irena sprzątają teren przydomowy. Kiedyś znajdował się tam ogródek skalny, ale pani domu chce tu obecnie postawić ławki. Jarek wywozi kamienie, a potem para jedzie do cukiernika, ponieważ Agnieszka planuje nauczyć się piec tort. Zbliża się parapetówka z okazji ukończenia budowy domu. We wsi Miecze Ewelina i Wojtek z rodzicami czynią przygotowania do powiększającego się stada.

Zobacz także