Rajskie klimaty
odc. 11
Występują: | Weronika Książkiewicz, Mateusz Młodzianowski, Joanna Lissner, Witold Wieliński |
---|---|
Reżyseria: | Jacek Sarnacki, Jan Kidawa-Błoński, Jakub Miszczak, Dominik Matwiejczyk |
W skrócie: | Marta jedzie do noclegowni w poszukiwaniu wuja Piotra. Do Wrocławia przyjeżdża Andrzej, który widział w telewizji program o swoim ojcu. Okazuje się on świetną reklamą restauracji Krystyny. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Marta Miłorzębska (Weronika Książkiewicz), młoda mieszkanka niewielkiego Rajska, niespełna rok temu przeprowadziła się wraz ciotką Krystyną Wójcik (Joanna Lissner) oraz jej synami Alkiem (Witold Wieliński) i Adamem (Mateusz Młodzianowski) do Wrocławia. Krewni założyli tam dobrze prosperującą fabrykę śrubek i kupili duży dom. W rodzinnym Rajsku został trzeci z synów Krystyny - Andrzej (Grzegorz Wojdon), który mimo że ledwo wiąże koniec z końcem, ale odrzuca pomoc bliskich. W nowym miejscu najszybciej odnalazł się najmłodszy, lubiący się popisywać i szastać pieniędzmi Alek. Jego upodobanie do wystawnego życia szybko wpędza go w długi. Starszy Adam dyrektor rodzinnej firmy, pozornie pochłonięty robieniem kariery, wciąż nie może zapomnieć o pozostawionej w Rajsku ukochanej, Małgosi (Małgorzata Zawadzka), urzędniczki w ratuszu. Dziewczyna jest siostrą młodego burmistrza miasteczka, Michała (Bartosz Głogowski), który przejęty nowymi obowiązkami, zaniedbuje młodą żonę Karolinę (Katarzyna Kurylońska) i niespełna rocznego synka Czarka.
W tym odcinku
Dręczona wyrzutami sumienia Marta o poranku rozpoczyna poszukiwania wuja Piotra. Jedzie do noclegowni. Kierowniczka placówki ma do niej pretensje i traktuje ją chłodno. Andrzej przyjeżdża do Wrocławia po tym, jak obejrzał w telewizji program o swoim ojcu. Produkcja ta okazuje się świetną reklamą dla restauracji Krystyny. W lokalu co chwila zjawiają się nowi klienci. Alek za namową Dawida w końcu dzwoni do Marty, by zaprosić ją na obiad. Dziewczyna się zgadza. W restauracji czeka na nią jednak Dawid. Ten udaje, że ich spotkanie jest przypadkowe. Miłorzębska domyśla się, że to podstęp.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Weronika Książkiewicz
jako Marta Miłorzębska -
Mateusz Młodzianowski
jako Adam Wójcik -
Joanna Lissner
jako Krystyna Wójcik -
Witold Wieliński
jako Alek Wójcik -
Bartosz Głogowski
jako Michał Radzyński -
Katarzyna Kurylońska
jako Karolina Radzyńska -
Robert Gonera
jako Dawid -
Jan Wieczorkowski
jako Marcin -
Joachim Lamża
jako Piotr Miłorzębski -
Grzegorz Wojdon
jako Andrzej Wójcik -
Małgorzata Zawadzka
jako Małgośka -
Renata Berger
jako Zośka -
Andrzej Gałła
jako Felicjan Kłaptocz -
Jolanta Chełmicka
jako Jadzia
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Jacek Sarnacki reżyseria
-
Jan Kidawa-Błoński reżyseria
-
Jakub Miszczak reżyseria
-
Dominik Matwiejczyk reżyseria