Ojciec Mateusz
sezon 19 odc. 256: Mróz
Występują: | Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Kinga Preis |
---|---|
Reżyseria: | Filip Zylber |
W skrócie: | Niedaleko dworca kolejowego proboszcz i Pluskwa znajdują zwłoki mężczyzny. Podejrzenie o dokonanie zbrodni pada na Walusia, który feralnej nocy spał na bocznicy w jednym z wagonów. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.
W tym odcinku
Niedaleko dworca kolejowego ksiądz Mateusz i Pluskwa (Eryk Lubos) znajdują zwłoki mężczyzny. Policja ustala, że to Dariusz Janasik, pracownik firmy detektywistycznej "Cyklop" z Sandomierza. Podejrzenie o dokonanie zbrodni pada na Roberta Walusia (Modest Ruciński), który feralnej nocy spał na bocznicy w jednym z wagonów. Na rękawie jego kurtki są świeże plamy krwi. Mężczyzna został wyrzucony z domu przez żonę (Katarzyna Kołeczek), a w telefonie ofiary policja znajduje jego zdjęcia z atrakcyjną dziewczyną. Ksiądz Mateusz, który nie wierzy w winę Walusia, sądzi, że pracownicy firmy detektywistycznej fabrykują dowody. Wkrótce odnajduje dziewczynę ze zdjęcia. Okazuje się nią fryzjerka Paulina Kosiorek (Zuzanna Zielińska), którą Janasik wynajął do skompromitowania Walusia. Tymczasem Możejkę odwiedza Daria (Magdalena Emilianowicz). Kobieta, która chce się spotkać z ich synem Dominikiem, przedstawia policjantowi nowego partnera, węgierskiego fotoreportera Istvana Molnara (Piotr Jankowski). Okazuje się on zamieszany w śmierć Janasika. Do Sandomierza przyjeżdża dawny kolega Pluskwy, Góral (Dariusz Karpiński). Adoruje on Natalię, czym wywołuje zazdrość przyjaciela.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Artur Żmijewski
jako ksiądz Mateusz -
Michał Piela
jako aspirant Nocul -
Piotr Polk
jako komisarz Możejko -
Kinga Preis
jako gospodyni Natalia -
Artur Pontek
jako policjant Marczak -
Rafał Cieszyński
jako policjant Gibalski -
Jędrzej Taranek
jako policjant Paruzel -
Sławomir Orzechowski
jako biskup -
Piotr Kozłowski
jako ksiądz Jacek -
Aleksandra Górska
jako babcia Lucyna -
Ewa Konstancja Bułhak
jako Barbara Halina Nocul -
Eryk Lubos
jako Waldek Grzelak "Pluskwa" -
Katarzyna Burakowska
jako Emilka -
Edyta Olszówka
jako aspirant Ewa Kobylicka -
Łukasz Lewandowski
-
Sebastian Domagała
-
Jarosław Budnik
-
Marcin Janos-Krawczyk
-
Maciej Kowalewski
-
Kamil Lipka
-
Zuzanna Zielińska
-
Maciej Makowski
-
Karolina Piechota
-
Arkadiusz Smoleński
-
Robert Moskwa
-
Marta Dobecka
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Filip Zylber reżyseria
Zobacz także
- Ojciec Mateusz: Dolina szczęścia (360) - serial kryminalny - wtorek, 31 grudnia 12:25