Łowcy skarbów. Kto da więcej? (4)

reality show Polska 2022   od 12 lat
W skrócie:Zuzanna przynosi niemal nieużywaną kultową konsolę Gameboy Color, którą produkowano od 1998 roku zaledwie przez kilka lat. Jacek prezentuje szkic do plakatu Franciszka Starowieyskiego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 1 lutego
za 12 dni
7:00 TV 4 (z napisami)

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się prawdziwe skarby. Pojawia się szansa, by odkryć niepozorne przedmioty, poznać ich wartość i nieźle na nich zarobić. W show udział może wziąć każdy, kto ma w domu coś, co może wpaść w oko jednemu z dealerów sztuki i kolekcjonerów. Czekają oni w studiu z portfelami pełnymi pieniędzy oraz nadzieją na złowienie rzeczy do dalszej sprzedaży lub do swoich prywatnych zbiorów. Właściciele przedmiotów poznają ich szacunkową wartość i fachową ocenę w rozmowie z jednym z ekspertów. Potem mogą wziąć udział w aukcji, w której trzymają w ręku młotek licytatora. Kupującymi są dealerzy sztuki i kolekcjonerzy, którzy między sobą licytują oferowane przedmioty. Ostateczna decyzja należy do sprzedającego. Jeśli dobije targu - wychodzi ze studia z gotówką, jeśli nie - zabiera swój przedmiot do domu. Program prowadzi Paweł Orleański, a tytułowi łowcy skarbów, czyli kupujący, to m.in. architekt i projektantka wnętrz znana z programu "Nasz nowy dom", współwłaścicielka galerii Vintage House - Martyna Kupczyk czy wielbiciel staroci i przedmiotów z duszą, twórca sklepu Michael's Bazaar - Michał Nowocin. Wśród ekspertów programu znajdują się m.in. Krystyna Łuczak Surówka - wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyczka i krytyczka designu, Katarzyna Jasiołek - specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła, autorka książek o wzornictwie czy Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego. Program stanowi polską edycję niemieckiego formatu "Bares für Rares".

Zuzanna przyniesie do programu niemal nieużywaną kultową konsolę Gameboy Color. To pierwszy tego typu sprzęt, który miał kolorowy wyświetlacz. Był produkowany od 1998 roku zaledwie przez parę lat. Jacek zaprezentuje szkic do plakatu Franciszka Starowieyskiego, jednego z ulubionych artystów ekspertki Agnieszki Gniotek, darzonego też ogromną sympatią przez Pawła Papaja, który miał przyjemność poznać malarza osobiście. Aneta przyniesie ceramiczny bibelot, w którym ekspert Marek Kruczek rozpozna produkt manufaktury zaopatrującej m.in. dwór Królowej Wiktorii i cesarza Franciszka Józefa. Grzegorz i jego 10-letnia córka Mirella pokażą natomiast zestaw kuchenny z PRL - maszynkę do frytek i talerz.