Księga przestrzeni: Meblowanie miasta (11)
magazyn kulturalny Polska 2015-2024
Reżyseria: | Tomasz Drozdowicz |
---|---|
W skrócie: | Bogna Świątkowska rozmawia z Antonim Domiczem na temat roli przestrzeni publicznej, omawiając funkcje placów, skwerów, bulwarów, pasaży i ulicy. Dyskutują na temat tzw. małej architektury. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
sobota, 15 marca za 12 dni |
19:30 | TVP Kultura 2 |
Opis
Twórcy programu zastanawiają się nad nowymi funkcjami budynków kulturalnych, czy technologie budowlane spełniają potrzeby współczesnego teatru oraz czym się wyróżnia przestrzeń sprzyjająca sztuce i spotkaniom.
Bogna Świątkowska rozmawia z Antonim Domiczem na temat roli przestrzeni publicznej, omawiając funkcje placów, skwerów, bulwarów, pasaży i samej ulicy, która służy ludziom i samochodom. Dyskutują na temat tzw. małej architektury oraz warunków, jakie musi spełniać dobrze zaprojektowany plac. Obiekty pokazywane w odcinku: Krakowskie Przedmieście i Plac Grzybowski w Warszawie, Wyspa Młyńska w Bydgoszczy, Plac Dworcowy we Wrocławiu, rynek Nowych Naramowic w Poznaniu oraz Plac Nowy Targ we Wrocławiu.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Tomasz Drozdowicz reżyseria
Zobacz także
- Księga przestrzeni: Drugie wcielenia (10) - magazyn kulturalny - sobota, 8 marca 19:25