Korona królów. Jagiellonowie (232)
Występują: | Maria Pawłowska, Maksymilian Zieliński, Monika Cieciora, Sebastian Skoczeń |
---|---|
W skrócie: | Jan Hińcza próbuje przekonać Dziersława do pogodzenia się ze stryjem i zwrócenia skradzionych skarbów. Zygmunt Korybutowicz dociera do Krzyżaków i proponuje układ przeciwko Koronie. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.
W tym odcinku
Maria, po ucieczce od brutalnego męża, udaje się na Litwę w towarzystwie Spytka i Andrzeja Tęczyńskiego. Tymczasem Jan Hińcza próbuje przekonać Dziersława do pogodzenia się ze stryjem i zwrócenia skradzionych skarbów. Do arcybiskupa Jastrzębca dociera jednak tylko część roztrwonionego majątku. Dorota z Rytwian wyrusza z Mszczujem do Sanoka. W tamtejszym zamku tajemniczy adorator obdarowuje drobnymi upominkami Karską. Zygmunt Korybutowicz dociera do Krzyżaków i proponuje układ przeciwko Koronie. Do paktu przyłącza się Świdrygiełło.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Maria Pawłowska
jako Sonka Holszańska
-
Maksymilian Zieliński
jako król Władysław III
- Monika Cieciora
-
Sebastian Skoczeń
jako król Władysław II Jagiełło
- Kamil Szklany
-
Przemysław Stippa
jako Zbigniew Oleśnicki
-
Milena Staszuk
jako królowa Anna Cylejska
-
Agnieszka Wagner
jako księżna Aleksandra
-
Caroline Koziol
jako Mila
-
Radosław Pazura
jako arcybiskup Mikołaj Trąba
-
Bogdan Kalus
jako Hinczka
-
Dagmara Bryzek
jako Jadwiga Andegaweńska
-
Jacek Kopczyński
jako Piotr Szafraniec
-
Małgorzata Klara
jako Anna
-
Karolina Porcari
jako Elżbieta Granowska
-
Michał Chruściel
jako Świdrygiełło
-
Filip Gurłacz
jako Arunas
- Krzysztof Łukaszewicz
-
Szymon Nygard
jako Ulryk Von Jungingen
-
Grzegorz Kowalczyk
jako Johann
-
Michał Chorosiński
jako książę Witold
- Bartosz Głogowski
-
Dariusz Toczek
jako Jan Szafraniec
Zobacz także
- Korona królów. Jagiellonowie (240) - telenowela historyczna - dziś, 5 lutego 16:00 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (227) - telenowela historyczna - sobota, 8 lutego 7:10 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (135) - telenowela historyczna - sobota, 8 lutego 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (136) - telenowela historyczna - sobota, 8 lutego 14:25
- Korona królów. Jagiellonowie (228) - telenowela historyczna - niedziela, 9 lutego 7:15 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (137) - telenowela historyczna - niedziela, 9 lutego 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (138) - telenowela historyczna - niedziela, 9 lutego 14:25
- Korona królów. Jagiellonowie (241) - telenowela historyczna - poniedziałek, 10 lutego 16:00 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (242) - telenowela historyczna - wtorek, 11 lutego 16:00 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (243) - telenowela historyczna - środa, 12 lutego 16:00 i 1 późniejsza emisja