Korona królów. Jagiellonowie (202)
Występują: | Maria Pawłowska, Maksymilian Zieliński, Sebastian Skoczeń, Przemysław Stippa |
---|---|
W skrócie: | Władysław sprzecza się z Oleśnickim o dysponowanie dobrami kościelnymi. Wśród służby krąży plotka o tym, że Zofia otruła Jadwigę. Królewna słucha opowieści Adama Świnki o Joannie d'Arc. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.
W tym odcinku
Po podpisaniu rozejmu ze Świdrygiełłą Władysław wraca do Krakowa. Na Wawelu sprzecza się z Oleśnickim o dysponowanie dobrami kościelnymi w ramach pomocy mieszkańcom ziem spustoszonych przez Krzyżaków. Niemira przyjmuje do swojego domu Jagnę, ale stawia warunek - Lech ma uczciwie pracować. Wśród służby rozchodzi się plotka o tym, że Zofia otruła Jadwigę. Królewna słucha opowieści Adama Świnki o Joannie d'Arc. Gdy Katarzyna Mężykowa na chwile wychodzi, królewna i młody kanonik wyznają sobie miłość i całują się. Przy łożu umierającej córki czuwają także Jagiełło, Zofia, Jan Szafraniec.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Maria Pawłowska
jako Sonka Holszańska -
Maksymilian Zieliński
jako król Władysław III -
Sebastian Skoczeń
jako król Władysław II Jagiełło -
Przemysław Stippa
jako Zbigniew Oleśnicki -
Milena Staszuk
jako królowa Anna Cylejska -
Agnieszka Wagner
jako księżna Aleksandra -
Caroline Koziol
jako Mila -
Radosław Pazura
jako arcybiskup Mikołaj Trąba -
Bogdan Kalus
jako Hinczka -
Dagmara Bryzek
jako Jadwiga Andegaweńska -
Jacek Kopczyński
jako Piotr Szafraniec -
Małgorzata Klara
jako Anna -
Karolina Porcari
jako Elżbieta Granowska -
Michał Chruściel
jako Świdrygiełło -
Filip Gurłacz
jako Arunas -
Krzysztof Łukaszewicz
-
Szymon Nygard
jako Ulryk Von Jungingen -
Grzegorz Kowalczyk
jako Johann -
Michał Chorosiński
jako książę Witold -
Bartosz Głogowski
-
Dariusz Toczek
jako Jan Szafraniec
Zobacz także
- Korona królów. Jagiellonowie (249) - telenowela historyczna - dziś, 26 kwietnia 7:25 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (179) - telenowela historyczna - dziś, 26 kwietnia 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (180) - telenowela historyczna - dziś, 26 kwietnia 14:30
- Korona królów. Jagiellonowie (250) - telenowela historyczna - niedziela, 27 kwietnia 7:35 i 1 późniejsza emisja
- Korona królów. Jagiellonowie (181) - telenowela historyczna - niedziela, 27 kwietnia 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (182) - telenowela historyczna - niedziela, 27 kwietnia 14:30
- Korona królów. Jagiellonowie (183) - telenowela historyczna - sobota, 3 maja 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (184) - telenowela historyczna - sobota, 3 maja 14:30
- Korona królów. Jagiellonowie (185) - telenowela historyczna - niedziela, 4 maja 14:00
- Korona królów. Jagiellonowie (186) - telenowela historyczna - niedziela, 4 maja 14:30