Komisja morderstw: Zona 209 (2/12)
Występują: | Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Pieczyński, Marcel Sabat, Paweł Małaszyński |
---|---|
Reżyseria: | Jarosław Marszewski, Adrian Panek |
W skrócie: | Poszukiwacze skarbów odkrywają w postsowieckim bunkrze metalowe trumny. W jednej z nich są zwłoki amerykańskiego generała. Maciej Stasiński przesłuchuje oficera PRL-owskiego kontrwywiadu. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 27 kwietnia za 12 dni |
3:55 | TVP HD |
Opis
Rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych sprzed lat to specjalność wydziału spraw niewyjaśnionych. Na czele zespołu stoi Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska). Szefowa i jej koledzy, aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat) i młodszy inspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński), wracają m.in. do spraw tajemniczych przestępstw z czasów II wojny światowej. Akcja serialu rozgrywa się na Dolnym Śląsku.
W tym odcinku
Poszukiwacze skarbów odkrywają w postsowieckim bunkrze w Krzywej trzy metalowe trumny. W jednej z nich są zwłoki amerykańskiego generała. Odkrywca, który oderwał na pamiątkę dystynkcje z munduru, rani się przy tym w palec. Następnego dnia zgłasza się do szpitala z niepokojącymi objawami. Komisja morderstw bada zagadkę śmierci żołnierza. Wkrótce w szpitalu umiera poszukiwacz skarbów. Tymczasem pracownicy ambasady Rosji wywożą odnalezione trumny. Maciej Stasiński prowadzi przesłuchanie umierającego oficera PRL-owskiego kontrwywiadu. Jego zeznania oraz zbadanie starych hangarów w Krzywej ujawniają tajną operację z czasów kryzysu kubańskiego z 1962 r. Niebawem umiera kierowca konwoju transportującego trumny, mając takie same objawy chorobowe jak poszukiwacz skarbów.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Małgorzata Buczkowska
jako inspektor Alicja Grześkowiak -
Krzysztof Pieczyński
jako podinspektor Maciej Stasiński -
Marcel Sabat
jako aspirant Dominik Hertz -
Paweł Małaszyński
jako Adam Frejncz -
Anna Baranowska
jako pielęgniarka Anna
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Jarosław Marszewski reżyseria
-
Adrian Panek reżyseria
Zobacz także
- Komisja morderstw: Niedoręczona przesyłka (1/12) - serial kryminalny - noc sob./niedz., 26 na 27 kwietnia 2:55