Kobieta na krańcu świata (1/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 15 odc. 1/8

serial dokumentalny Polska 2024   od 12 lat
W skrócie:Martyna poznaje Isabellę Springmuhl Tejadę, projektantkę z Gwatemali, którą uznano za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Jej ubrania prezentowano na londyńskim tygodniu mody.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 22 listopada
jutro
21:40 TVN Style
sobota, 23 listopada
pojutrze
12:50 TVN Style
niedziela, 24 listopada
za 3 dni
16:30 TVN Style
wtorek, 26 listopada
za 5 dni
23:45 TVN Style
czwartek, 28 listopada
za 7 dni
21:40 TVN Style
piątek, 29 listopada
za 8 dni
15:40 TVN Style

Opis

W jubileuszowym sezonie widzowie zobaczą m.in. majestatyczny Mount Everest, wybuch wulkanu w Gwatemali czy afrykańską sawannę. Martyna Wojciechowska wróci po latach do Nepalu, miejsca ważnego w jej osobistej historii, i do Kenii, którą ekipa odwiedziła w 2009 roku, w pierwszej edycji programu. Nie zabraknie też miejsc zupełnie nowych, a te, które wszystkim wydają się dobrze znane, pokaże z zupełnie innej perspektywy. Przyjrzy się też najbardziej aktualnym tematom, takim jak kryzys bezdomności, handel ludźmi czy wykluczanie ze społeczeństwa osób z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie wzruszających wspomnień, a widzowie zobaczą też, jak potoczyły się losy kobiet, które przed laty podzieliły się z Martyną swoimi historiami.

W tym odcinku

W pierwszym odcinku Martyna poznaje Isabellę Springmuhl Tejadę, projektantkę mody z Gwatemali, która została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Jej ubrania były prezentowane na londyńskim tygodniu mody, a w jej projektach widać wpływy kultury rdzennej ludności Gwatemali. Isabella zatrudnia Majanki, dając im szansę na godne życie i niezależność. Mimo że ma zespół Downa, jest bizneswoman, mówczynią motywacyjną i szefową marki modowej Down to Xjabelle. Odnosi sukcesy i jest jedną z najbardziej rozpoznawanych projektantek mody w Ameryce Środkowej. Początkowo jej marka była skierowana do osób z zespołem Downa, ale teraz projektuje dla wszystkich, promując inkluzywność i współpracując z osobami z niepełnosprawnościami.

Zobacz także