Fabryki smaku: Totalnie tropikalnie (8)
(Food Factory: Totally Tropical)
W skrócie: | Szczegóły procesu produkcji popularnych artykułów spożywczych. W tym odcinku: prażone orzeszki ziemne, gęste koktajle z mango i wegańskie ciastka czekoladowe. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Odkrywanie tajemnic produkcji popularnych artykułów spożywczych. Każdy odcinek serialu to wizyta w jednym z kanadyjskich zakładów. Kamery śledzą poszczególne etapy produkcji artykułów, które konsumenci zwykle bez zastanowienia biorą ze sklepowych półek. Widzowie mają okazję przekonać się, jak powstają między innymi: pesto, makaron, guma do żucia i kanadyjska whisky. Zobaczą, jak przebiega mieszanie, siekanie, przesiewanie, faszerowanie, zamrażanie, gotowanie, zawijanie, pasteryzowanie, rafinowanie i inne procesy niezbędne do powstania gotowych artykułów spożywczych.
W tym odcinku
Widzowie przekonają się, dlaczego orzeszkom ziemnym służy odrobina potrząsania i kąpiel w rozgrzanym oleju. Oprócz tego w odcinku pojawi się przemysłowa sokowirówka, która każdego dnia przetwarza ogromne ilości kremowych koktajli mango. Twórcy programu zdradzą też, jakie chemiczne sztuczki pozwalają na produkcję pełnych tłuszczu serów bocconcini oraz co sprawia, że wegetariańskie ciasteczka są tak zdrowe, a jednocześnie tak kusząco smaczne.
Zobacz także
- Fabryki smaku: Zjem dżem (24) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 19 na 20 lutego 3:35
- Fabryki smaku: Pułapka na musy (25) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 19 na 20 lutego 4:05
- Fabryki smaku: Toast za tost (13) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 20 na 21 lutego 3:35
- Fabryki smaku: Grzanki grzechu warte (14) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 20 na 21 lutego 4:05
- Fabryki smaku: Miks bakaliowy (26) - serial dokumentalny - noc pt./sob., 21 na 22 lutego 3:35
- Fabryki smaku: Słono i słodko (1) - serial dokumentalny - noc pt./sob., 21 na 22 lutego 4:05
- Fabryki smaku: Wegańskie słodkości (7) - serial dokumentalny - sobota, 22 lutego 6:00 i 1 późniejsza emisja
- Fabryki smaku: Odyseja smaku (8) - serial dokumentalny - sobota, 22 lutego 6:30 i 1 późniejsza emisja
- Fabryki smaku: Fantastyczne smaki (11) - serial dokumentalny - sobota, 22 lutego 12:00
- Fabryki smaku: Pikle kontra słodycze (12) - serial dokumentalny - sobota, 22 lutego 12:30