Eyes on the Prize 3: My, którzy wierzymy w wolność, nie możemy spocząć (1/6)

Eyes on the Prize 3: My, którzy wierzymy w wolność, nie możemy spocząć (1/6)

(Eyes on the Prize 3: We Who Believe In Freedom Cannot Rest)

serial dokumentalny USA 2023   od 16 lat
W skrócie:Mieszkańcy Południa USA dzięki indywidualnym aktom odwagi zyskują inspirację do walki o swoje prawa. Mose Wright decyduje się zeznawać przeciwko białym mężczyznom, którzy zamordowali Emmetta Tilla.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia ruchu na rzecz praw obywatelskich. Autorzy przypominają kolejne etapy walki o sprawiedliwość rasową, przywołując dramatyczne wydarzenia i bohaterskie jednostki, które zmieniły strukturę amerykańskiego społeczeństwa.

W tym odcinku

Mieszkańcy Południa USA dzięki indywidualnym aktom odwagi zyskują inspirację do walki o swoje prawa. Mose Wright decyduje się zeznawać przeciwko białym mężczyznom, którzy zamordowali młodego Emmetta Tilla. W Alabamie Rosa Parks w odruchu buntu odmawia ustąpienia miejsca w autobusie białemu mężczyźnie.