Dzika Polska: Bogatsze życie - uskrzydlone związki
cykl reportaży Polska 2007
Reżyseria: | Dorota Adamkiewicz, Joanna Łęska |
---|---|
W skrócie: | Bohaterami są naukowcy z Centrum Badań Ekologicznych PAN, dr Dariusz i Monika Bukacińscy. Od wielu lat obserwują oni gniazda kolonii mewy pospolitej na Wiśle, między Dęblinem i Kobylnicą. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 16 marca za 13 dni |
5:55 | TVP Dokument |
Opis
Program zabiera widzów w podróże po Polsce do miejsc niezwykle ciekawych, niekoniecznie tych najbardziej znanych. Reportaże pozwalają na poznanie rzadkich gatunków zwierząt: żółwi błotnych, sów, nietoperzy, łosi oraz niezbadanych terenów naszego kraju, a także interesujących ludzi, dla których przyroda stanowi ważny element życia.
Autorzy programu spotykają się z małżeństwem badaczy, Dariuszem i Moniką Bukacińskimi, którzy od dwudziestu lat obserwują gniazda kolonii mewy pospolitej. Większość obserwacji tych zagrożonych wyginięciem ptaków przeprowadzana jest na wyspach i piaszczystych obszarach Wisły, między Dęblinem i Kobylnicą.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Dorota Adamkiewicz reżyseria
-
Joanna Łęska reżyseria
Zobacz także
- Dzika Polska: Pełna energii - promyk nad żabim oczkiem - cykl reportaży - noc pon./wt., 3 na 4 marca 5:45
- Dzika Polska: Pełna energii - wewnętrzny obieg szczęścia - cykl reportaży - noc wt./śr., 4 na 5 marca 5:45
- Dzika Polska: Pełna energii - energia na zielonej nóżce - cykl reportaży - noc śr./czw., 5 na 6 marca 5:45
- Dzika Polska: Pełna energii - najjaśniejszy punkt Bieszczadów - cykl reportaży - noc czw./pt., 6 na 7 marca 5:40
- Dzika Polska - film dokumentalny - piątek, 7 marca 20:55 i 2 późniejsze emisje
- Dzika Polska: Lasy pełne życia - nocka nocków - cykl reportaży - noc pt./sob., 7 na 8 marca 5:45
- Dzika Polska: Lasy pełne życia - popielate życie - cykl reportaży - noc sob./niedz., 8 na 9 marca 5:45
- Dzika Polska: Lasy pełne życia - gdy grzyb z glonem w jednym domu staną - cykl reportaży - noc niedz./pon., 9 na 10 marca 5:45
- Dzika Polska: Lasy pełne życia - leśna brać - cykl reportaży - noc pon./wt., 10 na 11 marca 5:40
- Dzika Polska: Lasy pełne życia - czystość przede wszystkim - cykl reportaży - noc wt./śr., 11 na 12 marca 5:40