Czas honoru 6: Dzieci wojny (71)
Występują: | Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Gorczyca |
---|---|
Reżyseria: | Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz |
W skrócie: | Woźniak dowiaduje się o cennej przesyłce, którą przywiózł Michał. To dla niego jedyna szansa, by spłacić Rainera. W Hotelu Royal UB przesłuchuje gości w sprawie strzelaniny. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
poniedziałek, 24 marca za 11 dni |
19:05 | TVP Historia 2 |
wtorek, 25 marca za 12 dni |
8:10 | TVP Historia 2 |
Opis
Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.
W tym odcinku
Woźniak dowiaduje się o cennej przesyłce, którą Michał przywiózł z zagranicy. To dla niego jedyna szansa, by spłacić Rainera. Tymczasem Michał kłóci się z bratem o to, co zrobić z pieniędzmi Janisza. Władek wbrew argumentom brata, że gotówka miała zostać rozdzielona między całe polskie podziemie, chce je przejąć. Konarscy rozstają się w gniewie. Michał jedzie do Warszawy, gdzie spotyka się z Leną. W Hotelu Royal UB przesłuchuje gości w sprawie niedawnej strzelaniny. Zaraz po rozmowie z funkcjonariuszami Rainer umawia się z Woźniakiem i Emilią. Daje im nowe ultimatum. Bronek wypytuje Celinę o Karkowskiego. Przy okazji orientuje się, że kobieta ma w Warszawie tajnego współpracownika. Po niemal roku Wanda spotyka się z Heleną. Ich spotkanie ma bardzo emocjonalny przebieg. Doktor Otto zostaje porwany i trafia do tajnego ośrodka rządowego. Czeka na niego pułkownik Lebiediew. W tym samym budynku przebywa Janisz i Ruda. Dziewczyna wciąż jest przesłuchiwana. Partyzanci napadają na wojskową ciężarówkę. Biorą w niewolę niezwykle cenną zakładniczkę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Maciej Zakościelny
jako Bronek Woyciechowski -
Jan Wieczorkowski
jako Władysław Konarski -
Jakub Wesołowski
jako Michał Konarski -
Karolina Gorczyca
jako Ruda -
Ewa Wencel
jako Helena -
Katarzyna Gniewkowska
jako Maria Konarska -
Piotr Adamczyk
jako Lars Rainer -
Magdalena Różczka
jako Wanda -
Magdalena Cielecka
jako Ada Lewińskiej -
Jan Frycz
jako Kazimierz Korytowski -
Grzegorz Damięcki
jako major Zwonariew -
Olga Bołądź
jako Celina -
Agnieszka Więdłocha
jako Lena -
Mariusz Kiljan
jako Woźniak -
Jacek Mikołajczak
jako dr Otto Kirchner -
Cezary Łukaszewicz
jako Bolek -
Joanna Osyda
jako Tola -
Rafał Maćkowiak
jako Max Goodward -
Sonia Bohosiewicz
jako Emilia -
Bartłomiej Kasprzykowski
jako Karkowski
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Michał Rosa reżyseria
-
Katarzyna Klimkiewicz reżyseria
Zobacz także
- Czas honoru 6: Wezwanie (66) - serial wojenny - poniedziałek, 17 marca 19:05 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Prosty wybór (67) - serial wojenny - wtorek, 18 marca 19:15 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Starzy znajomi (68) - serial wojenny - środa, 19 marca 19:05 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Ultimatum Rainera (69) - serial wojenny - czwartek, 20 marca 19:00 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Paczka z Berlina (70) - serial wojenny - piątek, 21 marca 18:55 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru: Dzieci wojny (71) - serial wojenny - poniedziałek, 24 marca 19:00 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Zakładniczka (72) - serial wojenny - wtorek, 25 marca 19:15 i 1 późniejsza emisja
- Czas honoru 6: Sąd leśny (73) - serial wojenny - środa, 26 marca 19:05