Balans bieli: Wydanie specjalne z Rzymu
W skrócie: | Paulina Guzik rozmawia z abp. Grzegorzem Rysiem tuż przed rzymską uroczystością przyjęcia przez niego insygniów kardynalskich. Pyta m.in. o jego wizję Kościoła i ewangelizacji oraz rolę kobiet. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
W programie omawiane są najważniejsze społeczne, kulturowe, religijne czy polityczne wydarzenia i procesy mijającego tygodnia w odniesieniu do nauczania Kościoła. Wypowiadają się eksperci o różnych poglądach i wrażliwości, lecz przyjmujący ten sam chrześcijański system wartości. Poruszane są problemy rzadko goszczące w mediach. Każdy odcinek składa się z dwóch części: w pierwszej pojawia się temat bieżący, a w drugiej - cywilizacyjny, bliski osobom wierzącym.
Paulina Guzik rozmawia z abp. Grzegorzem Rysiem tuż przed rzymską uroczystością przyjęcia przez niego insygniów kardynalskich. Pyta nominata o jego wizję Kościoła i ewangelizacji, rolę kobiet w Kościele, o słuchanie i słyszenie młodzieży, ewangeliczne wychodzenie naprzeciw ludziom wątpiącym, poszukującym, zdezorientowanym duchowo we współczesnym świecie.
Zobacz także
- Balans bieli - program religijny - noc pon./wt., 28 na 29 kwietnia 0:15 i 1 późniejsza emisja
- Balans bieli - program religijny - poniedziałek, 5 maja 23:30