300 milionów lat: Wielka kolizja (1)

(300 Million Years)

FILM DOKUMENTALNY Niemcy 2016   od 12 lat
W skrócie:Europa w ciągu milionów lat była kształtowana przez różne żywioły i kolizje z innymi lądami. Dokumentaliści wyjaśnią, jak ludzie, którzy żyją na Ziemi stosunkowo krótko, zmienili planetę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 17 lutego
za 12 dni
21:10 TVP Nauka
wtorek, 18 lutego
za 13 dni
1:35 TVP Nauka
wtorek, 18 lutego
za 13 dni
9:20 TVP Nauka
wtorek, 18 lutego
za 13 dni
14:55 TVP Nauka

Opis

Historia kształtowania się europejskiego kontynentu: od okresu karbonu aż do dzisiaj. Za pomocą grafiki komputerowej i spektakularnych zdjęć twórcy dokumentu ukazują etapy tego procesu. Europa w ciągu 300 milionów lat przemieszczała się pomiędzy strefami klimatycznymi, była kształtowana przez różne żywioły i kolizje z innymi lądami. Dokumentaliści opowiedzą również o wpływie człowieka na kształtowanie się świata. Z perspektywy geologicznej ludzie żyją na Ziemi zaledwie od kilku chwil, jednak już podczas tego krótkiego okresu zdołali zmienić swoją planetę.

Historia kształtowania się europejskiego kontynentu: od okresu karbonu aż do dziś. Zmieniały go nie tylko skomplikowane procesy naturalne, ale też człowiek, który żyje tu stosunkowo krótko.